V současné době má Taneční škola Česká Třebová 300 členů. Výuka je zaměřena na tyto obory, kliknutím zobrazíte ukázku.

Moderndance

Discodance

Streetdance

Taneční školu založila Šárka Prossová v roce 2004. Začala s několika žáky a výukou moderního scénického tance. V roce 2007 škola rozšířila výuku o moderní taneční styl “streetdance”. V dalších letech přibyl i taneční styl “discodance” a “showdance”. Výuka probíhá v ročnících rozdělených podle věku a zvoleného tanečního stylu.
Otevřen je i ročník pro ženy bez rozdílu věku.

Taneční škola působí převážně v České Třebové, ale díky spádovosti okolí mohou lekce navštěvovat děti z širokého okolí – Litomyšl (10km), Ustí nad Orlicí (10km),Svitavy (20km), Lanškroun (15km). Česká Třebová spolu s dalšími městy, které jsou v dojezdové vzdálenosti (Vysoké Mýto a Moravská Třebová) vytváří širší aglomeraci o 91 tisících obyvatelích s tím, že ve spádové oblasti venkova žije dalších cca 80 tisíc obyvatel. Česká Třebová je navíc dopravní železniční uzel a z hlediska vlakové dopravy je toto město všemi obyvateli zmíněného okolí aktivně využíváno. Jedná se tak o jakési centrum širšího aglomeračního obvodu, který se počtem obyvatel rovná krajskému městu.

Akce které pořádáme:
ODC – soutěž ve vlastní tvorbě tanečníků
Podzimní doteky – multižánrový taneční festival
semináře – soubor pravidelných seminářů pro tanečníky od září do prosince
Velký dětský karneval
Taneční párty
Českotřebovský taneční pohár – nepostupová taneční soutěž
Akademie
Letní taneční soustředění

Soutěže kterých se účastníme:
Taneční skupina roku
CDO DanceLife Tour
SUT Festival Tanečního mládí
Českotřebovský taneční pohár
O Rychnovský pohárek
O Jablonskou tanečnici
Hronovské jablíčko

Hlavním cílem školy, však není jen úspěch na jevištích, ale hlavně nabídnout zajímavé a smysluplné využití volného času všem, kdo mají rádi tanec a pohyb vůbec.

Publikoval:

PARTNER PARTNER PARTNER